Відділ освіти та спорту Брусилівської селищної ради

Міжнародна конференція «Позашкільна освіта: вчора, сьогодні, завтра».

                                                      

19–20 червня 2020 р. з нагоди 20-річчя Закону України «Про позашкільну освіту» відбулась онлайн Міжнародна конференція «Позашкільна освіта: вчора, сьогодні, завтра».

Організатори міжнародної конференції: Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Міністерство освіти і науки України, Національна академія педагогічних наук України, Державна служба якості освіти України, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова, Міжнародна асоціація позашкільної освіти.

Співорганізатори міжнародної конференції від України: Інженерно-педагогічний факультет Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, кафедра позашкільної освіти ІПФ НПУ імені М.П. Драгоманова, Кіровоградський обласний центр дитячої та юнацької творчості, Міжнародний центр Балтійсько-Чорноморських досліджень та консенсусних практик, Громадська Рада при Державній службі якості освіти України, Інститут проблем виховання НАПН України, науково-дослідна лабораторія теорії та методики позашкільної освіти НПУ імені М.П. Драгоманова, Національний центр «Мала академія наук України», Український державний центр національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Центр позашкільної роботи Святошинського району м. Києва.

Співорганізатори міжнародної конференції від іноземних держав: кафедра художньої освіти, Інститут дошкільної та шкільної педагогіки Педагогічного університету у Кракові (Республіка Польща), Факультет гуманітарних і природничих наук Пряшівського університету в Пряшеві (Словацька Республіка), Національний палац дітей (Республіка Болгарія), ДУ «Комплекс «Дитячий садок-школа-гімназія №47» м. Нур-Султан (Республіка Казахстан).

У рамках конференції відбулось пленарне засідання і чотири панельні дискусії:

І. Державна політика у сфері позашкільної освіти.

ІІ. Витоки підготовки і прийняття Закону України «Про позашкільну освіту».

ІІІ. Історія, сьогодення і майбутнє позашкільної освіти.

ІV. Регіональні особливості діяльності закладів позашкільної освіти у Незалежній Україні.

     

Учасники конференції відзначили, що Закон України «Про позашкільну освіту» є прогресивним нормативним актом вищої юридичної сили, який регламентує державну політику у сфері позашкільної освіти, її основні засади.

У Закон України «Про позашкільну освіту» за 20 років 24 рази вносилися зміни, що засвідчує його актуальність та важливість.

За роки незалежності України завдяки Закону України «Про позашкільну освіту» десятки мільйонів дітей здобули позашкільну освіту в закладах позашкільної освіти, попит і замовлення на позашкільну освіту у дітей та їхніх батьків постійно зростає.

Щорічно в Україні реалізують право на позашкільну освіту, охоплені різними формами позашкільної освіти понад 5 млн дітей, серед них навчається у закладах позашкільної освіти понад 2 млн дітей.

 Враховуючи значну увагу міжнародної спільноти до позашкільної освіти, діяльності закладів позашкільної освіти актуальним і важливим постала підготовка Міжнародною асоціацією позашкільної освіти за участі українських та міжнародних партнерів Міжнародної концепції позашкільної освіти.

У підсумку міжнародної конференції організатори висловили вдячність учасникам за змістовні виступи, активну участь у конференції, вагомий вклад у розвиток позашкільної освіти, підготовку підростаючого покоління.

За результатами Міжнародної конференції «Позашкільна освіта: вчора, сьогодні, завтра» до 20-річчя Закону України «Про позашкільну освіту» конференції підготовлена резолюція.

   

Додатки

І. Пленарне засідання

1.1. https://youtu.be/LmHtu8GsKgo

1.2. https://youtu.be/dI4ltRDO1DE

1.3. https://youtu.be/JunJdQsS36U

ІІ. Панельні дискусії

2.1. Державна політика у сфері позашкільної освіти https://youtu.be/QBQ6lH3gx7w

2.2. Витоки підготовки і прийняття Закону України «Про позашкільну освіту» https://youtu.be/TVHpREH8gPg

2.3. Історія, сьогодення і майбутнє позашкільної освіти

https://youtu.be/KRCr-Bu1p7I

2.4. Регіональні особливості діяльності закладів позашкільної освіти у Незалежній Україні

https://youtu.be/t42LdfkObyA

 

 « повернутися до списку новин