Конкурс «Духовні скарби Івана Огієнка»

Дата: 17.12.2019 15:07

13 грудня 2019 року на базі Брусилівського ліцею №1 ім.І.І.Огієнка відбувся щорічний районний історично-літературно-краєзнавчий конкурс «Духовні скарби І.Огієнка» для учнів 8-11 класів. Конкурс проводився з метою популяризації творчої спадщини нашого видатного земляка, великого діяча українського відродження, вченого зі світовим ім’ям, енциклопедиста, перекладача, редактора, викладача, релігійного проповідника Івана Огієнка; підтримки творчої молоді; заохочення старшокласників до краєзнавчої роботи та літературної творчості; розвитку дослідницьких здібностей школярів; підвищення рівня їх загальної культури та виховання у шкільної молоді почуття гордості за своїх земляків, любові до рідного краю.

У конкурсі взяли участь команди із 8 закладів загальної середньої освіти Брусилівської громади: Брусилівського ліцею №1 ім.І.І.Огієнка, Брусилівського ліцею ім.Г.О.Готовчиця, Водотиївського ліцею, Морозівської ЗОШ І-ІІІ ст., Соловіївської ЗОШ І-ІІІ ст., Приворотської ЗОШ І-ІІІ ст., Осівецької гімназії, Хомутецької ЗОШ І-ІІІ ст. Кожна команда мала свою назву та складалась із 3-х учнів 8-11 класів.

Перед початком змагань всіх учасників привітав голова журі, ініціатор проведення конкурсу, селищний голова Габенець Володимир Васильович, побажавши всім перемоги.

Розпочався конкурс із написання диктанту, текст якого взято із праць огієнкознавця, огієнкодослідника, професора Миколи Тимошика. Усі 24 учасники змагалися у грамотності написання диктанту.

Далі була командна робота – участь у огієнкознавчій естафеті. Команди складали сенкани, розгадували кросворди, письмово давали відповіді на запитання, демонстрували ораторські здібності при виконання усного завдання. Старшокласники показали вміння злагоджено працювати в команді, приймати рішення, поважати один одного та думки інших.

Компетентне журі оцінювало кожен конкурс. За висновками журі 1-ше місце виборола команда Брусилівського ліцею ім.Г.О.Готовчиця, 2-ге – Брусилівського ліцею №1 ім.І.І.Огієнка, 3-тє – Соловіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів. На згадку про конкурс усім учасникам вручили книгу Івана Огієнка «Містечко Брусилів та його околиці». Фінансову підтримку конкурсу здійснювала Брусилівська селищна рада. Переможці отримають за І місце – 3000 грн., за ІІ – 2000 грн., за ІІІ – 1000 грн.

Велика вдячність організатору даного конкурсу –  Коваль Тамарі Григорівні, учителю української мови та літератури Брусилівського ліцею №1 ім.І.І.Огієнка. Саме вона підбирала всі завдання, продумовувала у якій формі провести змагання, щоб було і цікаво, і максимально можна було перевірити знання конкурсантів.

Хочеться подякувати адміністрації та педколективу Брусилівського ліцею №1 ім.І.І.Огієнка за теплий прийом, створення комфортних умов для проведення заходу.