Відділ освіти та спорту Брусилівської селищної ради

Педагогічні читання до дня народження В.О.Сухомлинського

Людина народжується на світ не для того,

щоб зникнути безвісною пилинкою. 

Людина народжується,

щоб лишити по собі слід вічний.

У цьому році виповнюється 100 років від дня народження Василя Сухомлинського, видатного українського педагога, засновника гуманістичної, новаторської педагогіки.

Теоретична, літературно-педагогічна творчість і практична діяльність В.О.Сухомлинського ввійшла до історії вітчизняної педагогічної думки помітною сторінкою, його педагогічні, публіцистичні і літературні праці та учительський досвід значно вплинули на практичну діяльність школи, збагатили педагогіку України новими положеннями і думками.

Так, 01 жовтня 2018 року, на базі музичної школи, відбулися педагогічні читання «Спадщина В.О. Сухомлинського  і педагогічні пріоритети сучасності», в яких взяли участь  вчителі української мови та літератури  закладів загальної середньої освіти Брусилівської селищної ради.

Під час педагогічних читань педагоги заслухали доповіді на тему:

       1. Проблема розвитку творчої особистості у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського та в сучасні освітній практиці( Бісик Г.Г. вчитель КОЗНЗ «Брусилівська гімназія імені Г.О.Готовчиця»);

       2. Виховання громадянина-патріота в педагогіці Сухомлинського.( Онищук Г.А. вчитель Соловіївської ЗОШ І- ІІІ ступенів);

       3. Формування читацької компетентності учнів на основі педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського( Онопрієнко Н.М. вчитель Приворотської ЗОШ І-ІІІ ступенів);

     4.Трансформація педагогічних ідей Сухомлинського в сучасному освітньому просторі( Майструк Л.В.,вчитель Лазарівського НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів – ДНЗ»).

Вчитель Осівецького НВК «ЗНЗ І-ІІІ ступенів - ДНЗ» Косарчук О.М поділилася досвідом роботи щодо використання лепбуків на уроках української мови та літератури.

У рамках педагогічних читань були створені оптимальні умови для неформального активного професійного спілкування і це дало можливість педагогам розширити свою педагогічну свідомість, знайти однодумців, обмінятися досвідом та думками про застосування на практиці спадщини відомого педагога, ідеї якого актуальні й сьогодні.

        Підвела підсумки педагогічних читань Бажан З.М, методист Брусилівського методичного кабінету, висловивши побажання   вчителям  втілювати ідеї видатного педагога в життя.« повернутися до списку новин