Обласний фестиваль-конкурс літературної творчості «Читанка»

Дата: 06.05.2021 13:59

27 квітня на базі КЗПО «Обласний Центр ДЮТ» Житомирської обласної ради  відбувся VII обласний фестиваль-конкурс літературної творчості «Читанка»

Цього року у конкурсі взяли участь 38 учасників з 16 територіальних громад  Житомирської області.

У зв’язку з епідемічною ситуацією в Україні програма конкурсу у 2021 році передбачила заочне оцінювання виступів, поданих у форматі відеозапису. Конкурсні виступи учасників оцінювали за такими критеріями:

•  індивідуальний і творчий підхід до прочитання та сценічного виконання;
  •  емоційно-смислова експресивність виступу;
  • культура й артистизм мовлення;
  • комунікативні здібності;
  • наявність і доцільність додаткового матеріалу.

Члени журі були  вражені сценічною майстерністю учасників. Кожна дитина проявляє свої таланти та індивідуальність. Твори, підібрані дітьми, захоплюють і вражають.

На  конкурс були  представлені відеоролики  читців : Скумін Каміла, Реутова Анна, Слободенюк Злата, вихованців ЦДЮТ «Мрія» гуртка «Дозвілля» , керівника гуртків Слободенюк Ольги Миколаївни, що працює на базі Морозівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Скумін Каміла, за вірш   Лесі Українки «На зеленому горбочку»,  отримала нагороду  СПЕЦ диплом.

Член журі конкурсу, голова ГО «Творча студія DreamStep», Богдан Яремчук зауважив, що популяризація читання вкрай важлива у час стрімкого розвитку інтернет-ігор та інших розваг молоді.

Чудово, що діти, окрім гаджетів та комп’ютерів, виділяють час на читання творів українських письменників та поетів. Добре, що конкурс залучає та об’єднує тих, хто любить книгу.